http://www.wszystkoobieganiu.pl

Finałowe odliczanie do poznańskiego maratonu!
piątek, 30 września 2016 11:43

Już za 10 dni 17.PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Formę szlifują zawodnicy, ostanie elementy dopinają organizatorzy. Na uczestników czeka wiele atrakcji i kilka sympatycznych niespodzianek: bezpłatna komunikacja miejska, aplikacja mobilna, bogaty pakiet startowy, nagrody rzeczowe m.in. pobyt w Hotelu Sheraton w Pradze, vochuery na zakupy w sklepach 4F, pakiety startowe na Berlin Maraton 2017 oraz medal, jak zwykle wyjątkowy i kolekcjonerski, w tym roku upamiętniający 95. lecie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 Od piątku (7.10.2016) ruszy biuro zawodów, a wraz z nim wydawanie pakietów startowych zawodnikom. Tego samego dnia rozpoczną się trwające 3 dni targi sprzętu i odzieży sportowej – Poznań Sport Expo. Na stoiskach wystawców będą królować akcesoria i odzież dla biegaczy, odżywki, suplementy diety, a także książki poświęcone tematyce biegania, czy też zdrowego odżywiania dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Uzupełnieniem oferty targowej będą przedstawicielstwa innych europejskich maratonów i ośrodków sportowych, a także porady lekarzy i specjalistów w dziedzinie szeroko pojętej profilaktyki w sporcie. Na targach znajdą też coś dla siebie pociechy naszych maratończyków, na których czekać będą „dmuchańce”, skakańce” oraz tor przeszkód przygotowany przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i zadania lekkoatletyczne, które wspólnie z PZLA zapewni Sposnor Tytularny Maratonu – PKO Bank Polski.

W przeddzień maratonu (8.10.2016) amatorów krótszych dystansów zapraszamy nad Maltę, gdzie odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, a dla dorosłych: Bieg Maltański i Bieg Przemysła. Zwycięzcy tego ostatniego biegu będą mieli zagwaranotwany start w jubileuszowej edycji PKO Poznań Półmaratonu 2017. Po południu na Międzynarodowych Targach Poznańskich o godzinie 14.00 rozpoczną się spotkania z ekspertami: m.in. ikoną biegania – Jerzym Skarżyńskim, uczestniczką tegorocznych Igrzysk Olimpijskich – Iwoną Lewandowską oraz maratończykiem Marcinem Chabowskim. O prawidłowych strategiach żywieniowych będzie można porozmawiać z dietetykiem dr n. medycznych Magdaleną Warchoł, a o tym jak zregenerować swoje ciało po maratonie opowie fizjoterapeutka sportowa Ewelina Wnuk.

Jeśli ktoś z zawodników planuje start jedną z grup pacemakerów, powinien przyjść na spotkanie z Arturem Kujawińskim, który rozwieje wszelkie pojawiające się wątpliwości i obawy oraz przedstawi strategie pacemakerów na zbliżający się 17.PKO Poznań Maraton. Wszystkie spotkania odbędą się w sali zielonej na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wstęp jest wolny. W sobotę czeka też na zawodników Pasta - Party, która już na stałe wpisała się do programu wielu biegów długodystansowych.

 Zapraszamy zawodników do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Kasi”. 2-latka urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – dysplazją diastroficzną powodującą m.in. zniekształcenie kości i stawów. Obecnie zbierane są środki na specjalistyczne operacje i ortezy, które pozwolą Kasi chodzić. Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Kasi”, zostanie przeliczone na pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki. Kartki będą do odebrania na stoisku PKO Banku Polskiego: w dniach 7-8 października w biurze zawodów na terenie Targów Poznań Sport Expo, a w dniu biegu na Placu Marka w pobliżu mety.

 Chęć udziału w maratonie potwierdziło ponad 6300 uczestników z 27 państw, w tym m.in. złoty medalista Paraolimpijskich Igrzysk Rio de Janeiro Rafał Wilk oraz Agnieszka Gortel Maciuk, która w tym roku ustanowiła w Huston swój rekord życiowy: 2:33'19. Nie zabraknie też laureatki drugiego miejsca ubiegłorocznej edycji PKO Poznań Maratonu – Białorusinki Volhy Krautsovej. Niestety z powodu kontuzji ze startu musiał zrezygnować ubiegłoroczny zwycięzca Emil Dobrowolski.

 Wśród zawodników VIP wystartuje: zastępca Komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji insp. Roman Kuster oraz muzyk Jacek Mejer Mezo, który przez cały sezon mocno pracował nad swoją formą, aby złamać barierę i zejść poniżej 2 h 50 minut.


 

 Przypominamy, że zapisy przyjmowane będą do 8 października, sam bieg wystartuje 9 października.

Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl